Mobilne modułowe domy


Czy mobilne domy modułowe to przyszłość budownictwa? Za granicą architekci coraz prężniej pracują nad wszelakimi pomysłami taniego, modułowego budownictwa, nie bez przyczyny. Moim zdaniem domy modułowe zdecydowanie będą zyskać na popularności w ciągu najbliższych lat i to z kilku przyczyn.

Dom modułowy projekt Ark Studio

Zmieniające się potrzeby.
Główną zaletą modułowych domów jest odpowiedź na zmieniające się potrzeby rodziny na przestrzeni lat. Potrzebujemy znacznie więcej przestrzeni kiedy mamy małe dzieci niż kiedy dorastają i prowadzą samodzielne życie. Domy modułowe pozwalają na łączenie segmentów. Dzięki temu możemy odpowiednio i bez przeszkód zwiększać lub zmniejszać przestrzeń domu. Pomaga to w racjonalnej eksploatacji domu, ponieważ utrzymujemy taką powierzchnie jaka rzeczywiście jest nam potrzebna. Odpięty segment możemy sprzedać, wynająć, wykorzystać jako dom wakacyjny czy przekazać dzieciom jako samodzielne mieszkanie.

Dom modułowy projekt Ark Studio

Minimalizacja kosztów
Jak wspomniałam już wcześniej modułowe domy pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji, ale nie tylko. Modułowe domy z założenia mają powstawać z tanich surowców, tak aby koszt budowy był jak najniższy. Ciekawą propozycją są domy modułowe wykonane z morskich kontenerów. Kontener wystarczy ocieplić, uzupełnić o instalacje i wyposażyć, aby był gotowy do zamieszkania.

Modułowy budynek projekt MB Architecture

Czas realizacji
Dużą zaletą może okazać się szybki czas realizacji domu modułowego. Budynki są prefabrykowane czyli przygotowywane wcześniej poza miejscem budowy, w fabryce lub wytwórni. Dzięki temu dom w zasadzie nie jest budowany lecz montowany na docelowym miejscu, bezproblemowo i szybko. Pozwala to również na uniknięcie błędów podczas budowy. Dlaczego? Po pierwsze dom modułowy jest o wiele prostszy w konstrukcji. Po drugie produkcja powtarzalnych modułów w fabryce gwarantuje lepszą kontrole nad gotowym produktem jakim jest dom.

Mobilny styl życia.
Życie we współczesnym świecie, coraz częściej wymaga od nas mobilności i szybkiego przystosowywania się do radykalnych zmian. Jeszcze kilka lat temu przeprowadzka była wielkim wyzwaniem, szczególnie kiedy wiele serca włożyliśmy w budowę własnego domu. Z mobilnym modułowym domem zmiana pracy i miejsca zamieszkania nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy przygotować podłoże na nowym terenie i przetransportować dom. Jeśli uwielbiasz podróże miejsce zamieszkania możesz zmieniać nawet sezonowo, zabierając swój dom ze sobą.

Mobilny modułowy dom Magahomes

Modułowe mobilne domy na Polski rynek wprowadza Magahomes. Produkowane są z kontenerów morskich i realizowane „pod klucz”. Przetransportowane mogą być za pomocą ciężarówki i zamontowane na utwardzonym terenie. Taki budynek możesz wykorzystać jako całoroczny lub wakacyjny.

Ponadto mam dobrą wiadomość. Udało mi się wynegocjować dla was rabat wynoszący prawie 5 000 zł na zakup mobilnego modułowego domu na stronie distripark.com. Wystarczy podczas zakupów podać kod rabatowy V77PU3.

Mobilne modułowe domy – jesteś za czy przeciw? 🙂

mgr inż. arch. Beata Pałdia

Zostań ze mną na dłużej 🙂
Subskrybuj bloga,
obserwuj na facebooku najnowsze posty lub
zobacz relacje zza kulis pracowni, na instagramie.

2 odpowiedzi na “Mobilne modułowe domy”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s