5 sposobów na szybką metamorfozę wnętrza


Jeśli Twój dom lub mieszkanie zaczęło być dla Ciebie nudne i bez wyrazu, może to pora na szybką metamorfozę? Oto kilka sposobów jak szybko odświeżyć i zmienić aranżacje wnętrza bez kosztownego remontu. To również przepis na metamorfozę wynajmowanego mieszkania.
Gotowy do działania?

metamorfoza
skandynawskie.pl

1. Pędzel w ruch

Nie będzie to odkryciem jeśli powiem, że jednym ze sposobów zmiany aranżacji jest zmiana koloru ścian. Niektórym kojarzy się ona z wielkim przedsięwzięciem. Odsunięcie mebli, zabezpieczenie podłogi, sprzęt do malowania, a w dodatku nie wiadomo na jaki kolor się zdecydować… Malowanie wcale jednak nie musi być przeprowadzane z takim rozmachem. Możesz przemalować jedną ścianę kontrastującym kolorem albo nałożyć ciekawą tapetę. Do wyboru masz setki wzorów, które sprostają wymaganiom różnych gustów.

O ile o malowaniu ścian każdy słyszał, to czy wiedziałeś, że możesz pomalować również glazurę? Twoja łazienka pamięta czasy PRL-u, koszmarne płytki śnią Ci się po nocach, a skuwanie płytek nie wchodzi w grę – pora chwycić za pędzel.

malowanie płytek
Metamorfoza łazienki po pomalowaniu płytek. Więcej na: https://pinklittlenotebook.com/yes-you-really-can-paint-tiles-rust-oleum-tile-transformations-kit/

2. Miękko i kolorowo

Przyjemną i skuteczną metodą zmiany aranżacji jest wymiana tekstyliów jak zasłony, poduszki czy dywany. Wybierz wspólny kolor, który będzie motywem przewodnim. Jeśli wystąpi na wszystkich tekstyliach pomoże uzyskać spójność i przeobrazi Twoje wnętrze. Uważaj na zbyt wzorzyste tkaniny, na których znajduje się nadmiar kolorów. Wielokolorowe nie znaczy pasujące do wszystkiego, chyba że w pomieszczeniu króluje biel 🙂

blanket-book-comfort-1421176

3. Nowe meble?

Masz w domu solidne meble, które dobrze Ci służą, ale przestały Ci się podobać? A może ich wymiana byłaby zbyt kosztowna? Wcale nie musisz wyrzucać starych mebli. Pomocne w zmianie aranżacji są okleiny/naklejki na meble. Ich aplikacja jest łatwa, a różnica we wnętrzu może być kolosalna.

metamorfoza mebli
Stara komoda odświeżona za pomocą okleiny. Źródło: https://www.dekoori.pl

4. Wazon na kwiaty?

Jeśli Twoje mieszkanie nie potrzebuje remontu, a jedynie drobnej zmiany, możesz wymienić dodatki i dekoracje na meblach. Może efektowny wazon na kwiaty? Ramki na zdjęcia czy figurki to prosta metoda na subtelną odmianę. Aby dodatki zadziałały właściwie, powinny współgrać ze stylem wnętrza. Mogą łączyć się z nim kolorystycznie lub kontrastować. Uważaj jednak na nadmiar dekoracji. Przeładowane dodatkami wnętrze sprawia wrażenie zabałaganionego. Dobrze jeśli dodatki będą miały spójny kolor, materiał lub styl.

alcohol-blue-bottle-5939.jpg

5. Sztuka

Chyba nie ma prostszej metody na szybką metamorfozę niż zmiana obrazu na ścianie. Nic nie ryzykujesz a możesz tylko zyskać. Obraz zawsze możesz ściągnąć, zmienić jego miejsce, oddać lub sprzedać. Jeśli zdecydujesz się na ręcznie wykonane dzieło zamiast reprodukcji, może to być inwestycja na przyszłość. Sztuka urozmaicić może nudną długą ścianę czy uzupełnić pustą przestrzeń nad kanapą. Obraz może być jak broszka, stanowić centralny, przyciągający wzrok punkt lub stanowić jeden z elementów dekoracyjnych razem z tekstyliami czy dodatkami.

abstrakcyjne
etsy.com

Twój dom wyraża Ciebie, nie obawiaj się eksperymentów. Radość może przynieść Ci już sama aranżacja, a nie gotowy efekt.

PS. Dużo ciekawych dodatków możesz znaleźć online tutaj:
DUKA
EMAKO
VidaXL

mgr inż. arch. Beata Pałdia

Zostań ze mną na dłużej 🙂
Subskrybuj bloga,
obserwuj na facebooku najnowsze posty lub
zobacz relacje zza kulis pracowni, na instagramie.

Jedna odpowiedź na “5 sposobów na szybką metamorfozę wnętrza”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s