Drugie życie krakowskiej secesyjnej kamienicy


20141213_112220

 

Spacerując ul. Miodową na Krakowskim Kazimierzu, nie da się nie zauważyć przepięknej kamienicy pod numerem 19, tuż naprzeciwko zabytkowej synagogi Tempel. Jest to secesyjna kamienica o wysokim poziomie artystycznym. Posiada detale w postaci sztukaterii, balustrady i attyki z typowymi geometrycznymi motywami kół i pionowych linii, charakterystyczne dla secesji Wiedeńskiej. Kamienica powstała na przełomie XIX i XX wieku jak większość kamienic zlokalizowanych na Kazimierzu.

IMG_2657

IMG_2655

Niestety z czasem budynek zaczynał popadać w coraz większą ruinę, jak wiele innych krakowskich kamienic, tracąc swój dawny blask. Ten obiekt miał jednak wiele szczęścia, został starannie odrestaurowany przez firmę KONESER Group specjalizującą się w renowacji kamienic, która przywróciła kamienicy dawny wdzięk oraz stworzyła niepowtarzalne miejsce do życia.

 

https://i2.wp.com/koneser.co/img/galeria/9201a04c2b6bb62e.JPG
Przed remontem
https://i0.wp.com/koneser.co/img/galeria/d4a3fc367ffd9988.jpg
Po remoncie

 

Oprócz kompletnego remontu dachu, elewacji, wymiany okien i drzwi, w budynku zostały wymienione instalacje. Kamienica ma również zostać wyposażona w dwie cichobieżne windy, oraz instalację niskoprądową (domofon, internet, telefon). W holu głównym ma znaleźć się recepcja. Dzięki tak kompleksowemu remontowi budynek uzyskał podwyższony standard, a inwestycja otrzymała nie bez powodu nazwę Miodowa Residence.

https://i2.wp.com/koneser.co/img/galeria/e2945e10460a009b.jpg

wizualizacja_klatki_schodowej_2

Dlaczego to wyjątkowe miejsce?

O wyjątkowości tego miejsca świadczy przede wszystkim dzielnica. Kazimierz to nie tylko spokojna i cicha okolica, ale także miejsce o naprawdę niezwykłym czarującym klimacie. Kameralne uliczki i przytulne, nastrojowe kawiarenki. Wystarczy krótka przechadzka, aby naprawdę pokochać to miejsce. Klimat potęgują liczne zabytki nie tylko te zlokalizowane bezpośrednio na Kazimierzu, ale także w jego pobliżu. W ciągu kilku minut można znaleźć się na Starym Mieście czy spacerować wzdłuż Wisły. Nie dziwi więc, że tak inspirujące miejsce, jest ulubione przez pasjonatów historii, sztuki, architektury i kultury. Któż nie chciałby zamieszkać w kamienicy otoczonej klimatem takiego miejsca? Nie trudno sobie wyobrazić poranną kawę przy letnim budzącym się słońcu i spokój miejskich zabytkowych uliczek.

https://i1.wp.com/koneser.co/img/galeria/5610744da45891a8.jpg

Kilka słów o wnętrzu.

Charakterystyczne dla mieszkań w kamienicach są wysokie kondygnacje. Mieszkania w kamienicy Miodowa 19, mają wysokość 3,5 m, dla porównania większość mieszkań w nowo powstających blokach ma wysokość od 2,5 m do 2,7 m. Tak dużą wysokość mieszkania jednak nie można uznać za wadę gdyż daje to spore możliwości aranżacji wnętrza np. przez stworzenie antresoli stanowiącej dodatkowe miejsce odpoczynku.
Cała kamienica mieści 2 lokale usługowe oraz 29 mieszkań. Jak udało mi się dowiedzieć, ostatnie dostępne w sprzedaży mieszkanie, umożliwia aranżację dwóch sypialni, salonu z aneksem kuchennym, dużej garderoby oraz łazienki. Ktoś chętny? 😉

wizualizacja_mieszkania_Nr_18

PS. Potrzebujesz materiałów budowlanych do renowacji zbytków? Z archpasja.com możesz zrobić zakupy z rabatem na stronie distripark.com. KOD RABATOWY: V77PU3

zobacz więcej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s