Architekci zdradzają, o czym zawsze marzyli… Wystawa „The Wish List”


O czym marzą architekci?

ZNANI PROJEKTANCI I ARCHITEKCI ZDRADZAJĄ, O CZYM ZAWSZE MARZYLI

 

Norman Foster, Zaha Hadid, Paul Smith, Amanda Levete, John Pawson, Alison Brooks, Alex de Rijke, Richard i Ab Rogers, Allen Jones – to jedni z najwybitniejszych architektów i projektantów, którym Terence Conran, współzałożyciel Benchmark Furniture, zadał nurtujące go pytanie: „Jaki przedmiot zawsze chcieliście mieć w swoim domu, ale nigdzie nie mogliście go znaleźć?”. Odpowiedzi projektantów stały się inspiracją dla wspólnego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) i Benchmark Furniture. W jego wyniku powstanie wystawa „The Wish List – What I Have Always Wanted Is…” na tegoroczny Festiwal Designu w Londynie.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzi, obiecujący projektanci wykonają na życzenie światowej sławy architektów i designerów 10 obiektów ich marzeń z różnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego. Efekty ich pracy będzie można oglądać w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta od 13 do 21 września 2014 r.

O czym marzą znani architekci i projektanci? Na liście ich życzeń znalazła się m.in. idealna temperówka, ukośne drzwi, szezlong, trójkątna półka, stanowisko do pracy, patera na owoce lub sery czy altana ogrodowa.  Wszystkie przedmioty zostaną wykonane w lipcu podczas tygodniowych warsztatów w pracowniach firmy Benchmark Furniture, która słynie z kunsztu rzemiosła oraz innowacyjnego podejścia do obróbki drewna.

„Różnorodny charakter przedmiotów z „Listy życzeń” i ich wykonanie w ciągu zaledwie jednego tygodnia będzie dużym wyzwaniem dla wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Jestem przekonany, że młodzi projektanci doskonale sobie z nim poradzą i w naszych warsztatach zyskają cenne doświadczenie w pracy z drewnem” – powiedział Sean Sufcliffe, współzałożyciel Benchmark Furniture.

Według Davida Venables, dyrektora AHEC na Europę, motywem przewodnim kolekcji „The Wish List” jest wszechstronność zastosowań amerykańskiego drewna liściastego oraz możliwość eksperymentowania z wielkimi i małymi formami. „Tak eklektyczna kolekcja pięknych i unikalnych przedmiotów może być wykonana wyłącznie z drewna” – powiedział David Venables.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s