FRESH DESIGN


Już od 9 maja młodzież z sześciu europejskich krajów – Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski – zajmie się problemem degradacji przestrzeni publicznej w kontekście dwudziestowiecznych osiedli mieszkaniowych.
II edycja projektu „FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie”, która już 9 maja rozpocznie się we Wrocławiu, zakłada podobnie jak w 2013 roku warsztaty w międzynarodowych grupach studentów kierunków projektowych – związanych z architekturą, urbanistyką i designem. Powstaną koncepcje, których celem będzie ożywienie terenów wspólnych dla mieszkańców wrocławskich blokowisk na terenie Ołbina (skrzyżowanie ul. Jedności Narodowej i Nowowiejskiej), Gaju i Osi Grunwaldzkiej. Sześć zespołów projektowych do 17 maja będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rozwiązania służące ulepszeniu przestrzeni publicznej sprawdzą się w trzech różnych sytuacjach urbanistycznych, w których wybudowano blokowiska.
Nowe obiekty i aranżacja przestrzeni angażująca mieszkańców w życie osiedli czy będące dla nich miejscem do spędzania wolnego czasu, stają się coraz potrzebniejsze na tych pozbawionych często usług, parkingowych pustyniach. Rewitalizacja blokowisk to temat na szeroką skale podejmowany w Europie Zachodniej; Holandia czy Niemcy „walczą” z problemem zdegradowanych blokowisk od kilku lat. Uznaliśmy, że teraz kolej na nas.
Efekty pracy warsztatowej poznamy 17 maja na terenie II MFDP Wroclove Design podczas prezentacji i wystawy wykonanych projektów, które oceniane będą przez lokalnych specjalistów z dziedzin projektowania przestrzeni.
Więcej informacji na stronie projektu – www.freshdesign.edu.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s